Denk mee over de nieuwe burgemeester!

Onlangs heeft burgemeester Theo Weterings aangegeven per 1 september aanstaande te stoppen. De gemeenteraad start, in overleg met de Commissaris van de Koning van de provincie Noord-Brabant, met de voorbereidingen voor de benoeming van een nieuwe burgemeester. Het doel is dat de nieuwe burgemeester aan het begin van 2026 start. Inwoners van de gemeente mogen vanaf 4 juni meedenken over het profiel van de nieuwe burgemeester.

Profielschets
De procedure om te komen tot een nieuwe burgemeester kent een aantal vaste stappen. Een eerste stap is het opstellen van een zogeheten ‘profielschets’. Daarin legt de gemeenteraad vast welke eigenschappen een nieuwe burgemeester moet hebben. We vragen aan inwoners, bedrijven, organisaties en scholen om hierover met ons mee te denken.

Jouw stem, jouw burgemeester. Kies mee!
Om informatie op te halen over de wensen voor een nieuwe burgemeester, maken we gebruik van een digitale vragenlijst met (0)13 vragen. Deze vragenlijst is te vinden op de site www.kiesdeburgemeester.nl. De vragenlijst kan ingevuld worden tot en met 15 juni.

Daarnaast gaat de gemeenteraad op een aantal locaties in onze wijken en dorpen de komende week in gesprek met inwoners. Hier kunnen alle Tilburgers de vragenlijst ook op papier invullen. In onderstaand overzicht is te zien wanneer en waar dit mogelijk is.

Datum Tijd Locatie
Donderdag 5 juni 14:00 – 17:30 Universiteit (Tilburg West)
Vrijdag 6 juni 14:00 – 17:30 Wagnerplein (Noord)
Zaterdag 7 juni 10:00 – 13:30 Willemsplein (Centrum)
Dinsdag 10 juni 10:30 – 13:30 Tongerloplein (Udenhout)
Woensdag 11 juni 14:00 – 17:30 AaBee-Fabriek (Tilburg Zuid)
Donderdag 12 juni 10:00 – 13:30 Koningsoord (Berkel-Enschot)
Zaterdag 14 juni 10:00 – 13:30 Heyhoef (Reeshof)

 

Uitnodiging aan bedrijven en (maatschappelijke) organisaties
Naast inwoners nodigen we ook bedrijven en (maatschappelijke) organisaties uit om actief mee te denken over de gewenste burgemeester voor Tilburg. Zij kunnen uiteraard ook de vragenlijst invullen. Ook nodigen wij hen uit om, als zij meer willen meegeven dan in de vragenlijst mogelijk is, dit te mailen naar .

Bekijk de open brief aan bedrijven en (maatschappelijke) organisaties.>>>

Solliciteren
De gemeenteraad bespreekt de profielschets voor de nieuwe burgemeester op maandag 23 juni 2025 in een openbare raadsvergadering. Daarbij is ook de Commissaris van Koning aanwezig. Hierna wordt de vacature openbaar. Kandidaten kunnen vanaf dat moment hun interesse kenbaar maken. Na de zomervakantie volgen dan gesprekken met mogelijk geschikte kandidaten.

Uit de kandidaten kiest de gemeenteraad vervolgens een geschikte kandidaat. Na een voordrachtsvergadering draagt de gemeenteraad deze kandidaat voor aan de Koning.

Waarnemend burgemeester
Omdat burgemeester Theo Weterings op 31 augustus zijn werk neerlegt, wordt per 1 september 2025 een waarnemend burgemeester aangesteld. Deze waarneming loopt totdat de nieuwe burgemeester is geïnstalleerd. De aanstelling vindt plaats in overleg met de Commissaris van de Koning.

VOLG DE GEMEENTERAAD OP SOCIAL MEDIA